Bayrampaşa metro patlamasını kim yaptı?

İstanbul Bayrampaşa metro istasyonu patlamayı kim üstlendi? 1 Aralık 2015 PKK ve HDP konuyla ilgili açıklama yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlü’ğünden yapılacak açıklama bekleniyor.

İstanbul Bayrampaşa’da meydana gelen patlama korku ve panik havasına yol açtı. Patlama sesini duyan vatandaşlar kendilerini dışarı attı. Patlama sesinin gürültüsü Fatih, Eyüp ve Beyoğlu çevresinde de hissedildi. Patlamanın sebebi araştırılıyor
İstanbul Bayrampaşa’da meydana gelen patlama vatandaşlarda korku ve paniğe sebep oldu. Olası bir saldırı ihtimali akla geldiği için vatandaşlarda büyük bir panik oluştu.

Patlama sesinin Bayrampaşa’da bir trafonun patlaması sonucu ortaya çıktığı iddia edildi. Bayrampaşa Sağmalcılar metro istasyonu civarında meydana gelen patlama sonucu bir kişinin öldüğü en az dört kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Patlama sesi İstanbul’un birçok ilçesinden duyuldu. Patlama sesinin gürültüsü Fatih, Eyüp ve Beyoğlu çevresinde de hissedildi. Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

İBB AÇIKLAMA YAPTI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama geldi. İBB’den yapılan açıklamada “İstanbul’da patlamaya benzer ses nedeniyle seferler durduruldu. Sesin nedeni henüz bilinmiyor.” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul’un birçok noktasında büyük bir patlama sesi duyuldu. İstanbullular sosyal paylaşım sitesi Twitter’da ‘patlama’ olduğunu yazdı. Vali’den ve İBB’den patlama açıklaması geldi

Anadolu Ajansı, Bayrampaşa’da metro istasyonu yakınındaki üst geçitte patlama olduğunu bildirdi. İBB’den de konuyla ilgili açıklama yapıldı: ‘Patlamaya benzer ses nedeniyle seferler durduruldu, sesin nedeni bilinmiyor’

VALİDEN AÇIKLAMA

Valilik, İstanbul Bayrampaşa’daki patlamayla ilgili açıklama yaptı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Bayrampaşa’daki patlamaya ilişkin, “Kadife Kavşağı’nda bir patlama meydana geldi. Bir vatandaşımız hafif yaralandı. Patlamanın neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Bu konuda bütün ihtimalleri değerlendiriyoruz” açıklamasında bulundu.

BELEDİYE BAŞKANI AYDINER: PATLAMANIN NEDENİ BOMBA, 5 KİŞİ YARALANDI

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner patlamaya bariyerlerin önüne bırakılan bir bombanın neden olduğunu açıkladı. Belediye Başkanı Aydıner, Emniyet Müdürlüğü’nden aldığı bilgiye göre beş kişinin yaralandığını söyledi.

PARÇA TESİRLİ BOMBA İDDİASI

Kentte korkuya yol açan patlamayla ilgili başlangıçta çelişkili haberler geldi. Ölü ve yaralı sayısına ilişkin çok sayıda söylenti çıktı. Ancak yapılan ilk açıklamalarda ölü olmadığı bir kişinin yaralandığı anlaşıldı.

Patlamaya ağaç altına bırakılmış parça tesirli boru tipi bombanın neden olduğu öne sürüldü. Bombanın bırakıldığı yerin yaya trafiğine kapalı alanda gerçekleştiği, yoldan geçen 2 aracın patlamadan etkilendiği iddia edildi. Patlama nedeniyle bariyerler de parçalandı.

‘GÖK GÜRÜLTÜSÜNE BENZİYORDU’

En çok ihbar Bayrampaşa’dan gelirken bazı sosyal medya kullanıcıları sesi “gök gürültüsüne” benzetti. Sağmalcılar metrosundaki trafonun patladığı da iddia ediliyor.

İBB’DEN AÇIKLAMA: SEFERLER DURDURULDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“İstanbul Bayrampaşa metro istasyonunda patlamaya benzer ses nedeniyle seferler durduruldu, sesin nedeni henüz bilinmiyor.”

ANADOLU AJANSI: ÜST GEÇİTTE PATLAMA OLDU

Anadolu Ajansı, nedeni henüz belirlenemeyen patlamayla ilgili Bayrampaşa Metro İstasyonu yakınındaki üst geçitte patlama meydana geldiği bilgisini servis etti.

SES BİRÇOK İLÇEDEN DUYULDU

Patlama Eyüp, Fatih ve Beyoğlu’ndan da duyuldu.

Patlamanın meydana geldiği üst geçitte bulunan bir araçta, büyük hasar meydan geldi. Patlamadan sonra olay yerine bomba imha ve terörle mücadele ekipleri geldi. İncelemeler sürüyor.

CAMLAR KIRILDI YOLCULAR TAHLİYE EDİLDİ

Patlamanın yeri konusunda da farklı bilgiler var. AA patlamanın metro istasyonu yakınlarındaki üst geçitte meydana geldiğini duyurdu. Haberde patlama nedeniyle bir metro aracının camının kırıldığı ve yolcuların tahliye edildiği öğrenildi.

Patlamanın nedeni de henüz bilinmiyor. Yetkililer, trafo patlaması ihtimali üzerinde duruyor.

Terör saldırı ihtimali de seçenekler arasında.

Sosyal medyada konuyla ilgili bir çok paylaşım yapıldı.