Erzincan Refahiye Çaltı Köyü

0

Erzincan Refahiye Çaltı Köyü’nün tarihçesi tam olarak bilinmemekle birlikte 1. Dünya Savaşı esnasında Kemah’tan ve Çaltu köyünden gelen iki hane tarafından oluşturulduğu söylenmektedir. Çaltu’dan gelenler bulundukları ve yerleştikleri bu yere de çaltı adını verirler. İlçe merkezine 37 kilometre olan Refahiye Çaltı Köyü oldukça küçüktür ve sadece 10 hane bulunmaktadır. Bu hanelerde yaşayanların soy isimleri Davulcu, Orakçı, Abbasoğlu ve Karcı’dır. Orçul bölgesinde bulunan Refahiye Çaltı Köyü’nde yaşayan halk geçimini hayvancılık yaparak ve tarımdan sağlarlar. Çaltı Köyü’nde 2012 yılında yapılan nüfus sayımında nüfus 9 kadın 9 da erkek olmak üzere 18 olarak belirlenmiştir. Köyde su şebekesi olmasına rağmen kanalizasyon yoktur. Yine herhangi bir okul, sağlık ocağı ve ihtiyaç duyulan birimler de bulunmaz.

Erzincan Refahiye Çaltı Köyü Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Çaltı Köyü

Sizde Refahiye Çaltı Köyü‘ne ait Refahiye Çaltı Köyü resimlerini, Refahiye Çaltı Köyü fotoğraflarını, Refahiye Çaltı Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri

Paylaş.

Yazar Hakkında

Erzincan'a ve Erzincanlı'ya dair paylaşmak istediğiniz ne varsa lütfen bize iletin. Beraber olmak ve haberdar olmak için buradayız. info@erzincanyasam.com

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.