Twitter ve Facebook’dan online maç izleme

Twitter ve Facebook’dan online maç izleme

Teknolojinin gelişmesi ve heyecanla beklediğimiz maç sonuçları
20.yüzyılın başından beri hızlanan teknolojik gelişmeler her alanda etkisini göstermeye başlıyor. Son olarak ülkemiz genelinde MEB tarafından yapılan, ilköğretimler öncelikli olmak üzere yapılan tablet dağıtımları teknolojinin geldiği noktanın en somut örneklerinden bir tanesi. Teknolojinin gelişmesiyle artık gündelik hayatımızdaki işlerimiz arasında yerini alan sanal hizmetlerden bazıları mailleri kontrol et, facebook’a gir, tweet at, msn de görüntülü konuş, maç sonuçlarını ertesi günkü gazeteyi beklemeden internetten öğren, bilgisayar fiyatlarını inceler, anakart karşılaştırması yap, işlemci sıcaklığını öğren, farmville oyna, sanal ortamda okey oyna, chat yap, kitap oku, anlık gelişmeleri ve haber sitelerini takip et vs. Bu ve bunun gibi birçok eylemi artık alışkanlık haline getirdiğimiz sizlerin de gözünden kaçmamıştır. Artık teknoloji ile uyuyor teknoloji ile güne başlıyoruz.

Tüm bu gelişmelerin yanında teknolojinin sağlığımıza verdiği zararlar tartışılıp duruyor, teknolojinin insan sağlığını bozmak için değil insan hayatını kolaylaştırmak için geliştirildiğini düşünürsek ve teknolojik aletleri kullanırken dikkatleri olursak sağlık sorunu çıkma olasılığını en aza indirebilirsiniz. İnsanların gündelik hayatını kolaylaştırdığını somutlaştırmak için 2 örnek verelim ve makalemizi bitirelim.
• Ülkemiz için büyük önem taşıyan futbol maçlarını internetten izleyebilmemiz ve maç sonucunu anında öğrenebilmemiz.
• Anakart alacağımız zaman internet üzerinden fiyat karşılaştırması yapmak, yapılan yorumları okuyabilmek ve anakart özellikleri hakkında videoları izleyebilmek.

Twitter ve Facebook gibi sosyal medya siterinden ücretsiz canlı derbi maçları izleme

Bu konuda bilmeniz gerek şey, internet hızınız iyi olmalı. Aksi halde bağlanma-kopma sorunları yaşarsınız.  Twitter ve Facebook’ta Fenerbahçe Galatasaray Beşiktaş Trabzonspor maçlarını derbi maçlarını Bein spor ve DigiTürk gibi televizyon kanallarında izlemek artık çok pahalı. Televizyon paketlerini üye olmak için bir araba dolusu para istiyorlar. Açıkçası özellikle öğrencilerin bu paketleri alma ihtimali hiç yok. Önceden bu tarz sitelerin internet paketleri oluyordu ve internetten ucuz şekilde maçları izleyebiliyorduk. Her ne kadar internet yayını geriden de gelse, ucuz olduğundan dolayı bu olumsuzluğu görmezden geliyorduk.