Soğuk Algınlığı Sandılar Beyin Kanaması Çıktı

Sivas’ta bir devlet hastanesine Nazım Murat İçeli isimli bir hasta şiddetli baş ağrısı şikayeti ile başvurdu. Doktorlar soğuk algınlığı teşhisi koydular, birkaç ilaç yazıldıktan sonra hastayı gönderdiler.

Nazım Murat İçeli isimli hasta bir hafta bu ilaçları kullanmasına rağmen baş ağrısı dinmedi, bunun soğuk algınlığı olmadığını düşünerek  özel bir hastaneye başvurma kararı aldı. Özel Sivas Medicana Hastanesi’ne başvuran Nazım Murat İçel, çeşitli testlerden sonra nörolojiye yönlendirildi. Nörolojide gerekli işlemler yapıldıktan sonra Nazım Murat İçel’in ciddi bir seviyede beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı. Durumunun acil olduğunu öğrenen hasta, bir gün sonra aynı hastanede Beyin ve Sinir Cerrahı tarafından ameliyata alındı. Ameliyat başarılı geçtikten sonra Nazım Murat İçel isimli hasta sağlığına tekrar kavuştu.

Ölüm Tehlikesi Bir Hafta Geçirmiş

Nazım Murat İçel’in ameliyatından sonra doktorlardan açıklama geldi. Hasta tam bir hafta boyunca ölümle burun buruna yaşamış yani habersiz bir şekilde her an ölüm tehlikesi içerisinde yaşamış. Nazım Murat İçel’in geçirdiği beyin kanaması ölümcül derecede tehlikeli olduğu belirtildi. Bu tür beyin kanamasının belirtileri haberci olarak adlandırılıyor. Bu beyin kanaması türünde genel olarak hastada sadece şiddetli baş ağrıları başlar. Ciddi şekilde rahatsız eden farklı belirtiler pek kendini göstermez. Bu hastada da aynı durum söz konusu olduğu için diğer doktorlar soğuk algınlığı sanarak pek önemsememişler. Neyse ki Nazım Murat İçel, sağlığına tekrar kavuştu, şeklinde açıklamalar yapıldı.