Şeffaf cep telefonu var mı?

Şeffaf cep telefonu var mı?

SAMSUNG İLE ŞEFFAF EKRAN HAYAL DEĞİL

Samsung’un bir ilke daha imza atması teknoloji tutkunları sevindirecek gibi gözüküyor. İlk defa CESde bu teknoloji insanlarla buluşturan Samsung’un, bu dokunmatik olan şeffaf ekranın detaylarını videomuzda bulabilirsiniz..

Önceleri hep bilim-kurgu filmlerinde rastladığımız bu videoların neredeyse hepsinde Samsung’un yarattığı bu ekran öne sürülüyor ve gerçekten insanlarda büyük merak uyandırıyor. Sabah kalkıp, aynanın karşısında saçlarımızı taradığımızda aynada ki gördüğümüz haberler veya çalışma masamızın üzerine parmağımızla not alabilmemiz gibi yüksek teknoloji gerektiren olayların Samsung sayesinde yaratılacak olması muhtemel.

ABD’nin Las Vegas şehrinde, 10-13 Ocak tarihleri arasında düzenlenen CES’de görücüye çıkan bu şeffaf ekran teknolojisinin pencere, ayna benzeri yüzeylerde hedefe ulaşılabileceği söyleyen yetkililer başırılı sonuçlar alınması için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ifade ediyorlar.

Bu şeffaf teknoloji sayesinde evinizin penceresinden güzel bir boğaz manzarası izlerken bir yandan dünyada ki olayları takip edebilir, facebook, twitter gibi sosyal medyanızı takip edebilir, arkadaşlarınızla iletişime geçebilir, işlerinizi takip edebilirsiniz.

Şeffaf teknolojinin üzerinde bulunan sistem dokunmatik olarak işlediğinden dolayı evinizin penceresini bir bilgisayara dönüştüren bu teknolojinin piyasaya çıkacağı tarih veya ücreti hakkında bir ipucu yok.