Sadece Hap İçerek Yabancı Dil Öğrenme Dönemi Başlıyor

Günümüzde pek çok insan yabancı dil öğrenebilmek için çeşitli özel kurslara başvurarak aylarca bazen de yıldan aşkın zaman harcıyor. Uzmanlar bu konu ile alakalı çok çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Amerika’daki bir araştırma hastanesinde canlılarda öğrenmeye engel olan adenozin denilen beyin salgısının aktifliğini takipçi satın al azaltmanın yolu bulundu. Bilim insanlarına göre tam erişkin yaştan daha küçük yaşlardaki insanların daha kolay anlaması ve öğrenmesinin sebebi bu salgının daha az üretilmesinden kaynaklanıyor.

Deney öncelikli olarak fareler üzerinde denendi. Yetişkin fareler ile genç fareler üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda yetişkin farelerde bu salgının üretiminin azaldığı gözlemlendi. Bununla birlikte yetişkin farelerde duyu gibi kabiliyetlerin genç farelerdeki gibi iyileştiği ortaya çıktı.

Henüz insanlar üzerinde uygulanmadı ancak bilim insanlarından gelen açıklamalara göre bu salgının azaltılmasını sağlayacak bir ilacın üretilmesi yakın tarihte gerçekleşebilir. Eğer bu ilaç üretilirse yetişkin insanlar, çocuk veya genç yaştaki insanların müzik aletleri, yabancı dil eğitimi gibi kolay öğrenebildikleri instagram takipçi satın al alanları aynı şekilde kolay anlayıp öğrenebilecekler.

Bilim insanlarından son olarak gelen açıklamada, fareler için gerekli ilaçlar üretildiği ve başarılı sonuç edildiği, insanlar için de yakın zamanda bu ilacın üretilerek hayatı çok daha kolaylaştıracağı belirtildi. Konu ile ilgili araştırmalar ve deneyler tüm hızıyla devam etmektedir.