Pkk’nın zulasından Amonyum Nitrat çıktı

Pkk’nın zulasından Amonyum Nitrat çıktı

amonyum-nitrat-pkk-01001

Genelkurmay Başkanlığı Pkk üzerinden yapılan operasyonlar üzerine açıklamalarda bulundur. Genelkurmay Başkanlığı PKK’nın saklandığı evlerde yüklü miktarda Amonyum Nitrat buldu. Genelkurmay Başkanlığı, ölen PKK’lılar üzerine de bilgi verdi. Cizre’de 8, Silopi’de 2 PKK’lı etkisiz hale getirildi.

Doğu ve Güneydoğu’da bazı il ve ilçelerde sokağa çıkma yasağı devam ederken, Genelkurmay Başkanlığı, o bölgelerdeki son dakika haberlerini basına servis etmeye devam ediyor. Genelkurmay Başkanlığı’nın son açıklamalarına göre PKK’nun saklandığı evlerde 1 ton Amonyim Nitrat bulundu. 10 PKK’lı etkisiz hale getirilmiştir. Genelkurmay Başkanlığı, zor durumda olan ailelere de gıda hizmetinde bulunmaya devam ediyor.

İŞTE GENELKURMAY BAŞKANLIĞI’NIN AÇIKLAMALARI

Şırnak / Cizre’de devam eden operasyonda; sekiz bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonlarda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 195’dir.) İki el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

1 TON AMONYUM NİTRAT

Şırnak / Silopi’de devam eden operasyonda; iki bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonlarda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 30’dur.) bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği ile 53 adet fişeği, iki adet şarjör, bir adet havan mühimmatı ve bir ton amonyum nitrat ele geçirilmiş, üç adet El Yapımı Patlayıcı imha edilmiş, üç barikat kaldırılmıştır.

Diyarbakır / Sur’da devam eden operasyonda; 13 adet El Yapımı Patlayıcı imha edilmiş, bir barikat kaldırılmış, bir hendek kapatılmıştır.

Tunceli’de icra edilen operasyonda, tespit adilen bir sığınak içerisinde, El Yapımı Patlayıcı yapımında kullanılan 10 kilogram Anfo (Amonyum nitrat-Fuel oil), 100 metre kablo ile muhtelif gıda ve mutfak malzemesi ele geçirilmiştir.

YDG-H’YE YARDIM ETMEKTEN 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan TSK’nın açıklamasına göre Şırnak / Silopi’de, YDG-H içerisinde faaliyet yürüten ve bölücü terör örgütüne yardım ve yataklıkla suçlanan 4 kişi yakalandı.

IŞİD’E BAĞLI 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Kilis’de ise Suriye’den Türkiye’ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan, DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu dört kişi gözaltına alındı.