New ipad nasıl?

New ipad nasıl?

Teknoloji Haberlerinin Şahı New İPAD

Teknoloji haberleri her geçen gün bir yenilik getiriyor hayatımıza, bugünlerde MEB sayesinde de her yerde duyduğumuz tablet bilgisayarları ve tablet bilgisayarların atası olan Apple firmasını inceleyelim.

Dünya teknolojik gelişim açısından bir hayli hızlı. Daha 1 asır öncesine kadar oda büyüklüğünde kasalardan, bilgisayarlardan söz edilirken şu anda avuç içi boyutlarında mikro bilgisayarlara yaklaşmaktayız. Çok değil bundan 20 sene önce kadar ülkemize internet geldi ancak türk halkı merakı ve yeni ürünlere olan ilgisi ile birlikte interneti kullanan ülkeler arasında Avrupa birliğindeki birçok ülkeyi geride bırakarak listelerde yer aldı. Son günlerde bir i çılgınlığıdır gidiyor tüm dünyada iphone, ipod , ipad… Nedir bu i’lerin sırrı gelin kısaca buna değinelim.

Şirketin kurucularından Steve Jobs‘un ölümüyle yasa boğulan teknoloji dünyası yeni içerik geliştirme konusunda Steve’e hediye olarak sunabilmek için hızlarına hız kattılar. İpad’ın çıkmasının ardından 1 yıl geçti geçmedi bu seferde Apple firması yeni ürünü İpad 2’yi yani NEW IPAD’i tanıttı. Yeni üründe ilkine ek olarak 4g ve hafıza ve işlemci geliştirmesi olarak gösterebiliriz. Daha yeni çıkmasına karşın ikincinin çıkmasıyla eski konumuna düşen ipad kullanan birisi olarak gerçekten çok güzel bir ürün olduğunu, teknolojinin ne büyük bir nimet olduğunu anlamanız mümkün. Ürünü elinize aldığınızda para kazanmak için değil de insanlara hizmet etmek için geliştirildiğini hemen anlayacaksın. Kullanım kolaylığı, işlem hızı, görüntü kalitesi ve uygulamaları ile öne çıkan firma bu hızlı gelişimine inanıyoruz ki önümüzdeki yıllarda da devam edecek…