Kırmızı Reishi Mantarı Kanser Tedavisi

Kırmızı Reishi yani ölümsüzlük mantarı kanseri tedavi ediyor mu?

3. Dünya ülkeleri başta olmak üzere kanser tedavisinde en çok yaygın olan yöntem kemoterapidir. Fakat kemoterapi tedavisi gören birçok kanser hastası hayatını yitirmiştir. Halbuki Avrupa başta olmak üzere Japonya ve Çin gibi ülkelerde bitkisel tedavi yöntemleri ile kansere çare bulunabiliyor. Bu bitkilerden biri de Kırmızı Reishi Mantarı’dır.

Kanser çağımızın en tehlikeli ölümcül hastalıklarından biridir. Ülkemizde ne yazık ki, ilaçlardan başka tedavisi bilinmiyor. Fakat son zamanlarda insanların ilaçlara karşı ciddi bir bilinçlenme görülmektedir. Çünkü ilaçlar bir hastalığı tedavi ederken bir taraftan da zarar verebiliyor. Bunun etkisi yıllar sonra ortaya çıkıyor.

Kırmızı Reishi Mantarı Avrupa’da çok bilinir bir bitki olmasına rağmen Türkiye’de henüz yaygınlaşmaya başladı. Ölümsüzlük mantarı kanser, mide ve ciğer rahatsızlıklarında ciddi bir tedavi edici rol oynuyor. Bitkiye ölümsüzlük mantarı denmesinin sebebi ise, vücuttaki bozuk hücreleri tedavi etme özelliğinin bulunması ve böylece birçok hastalığa iyi gelmesinden kaynaklanıyor.

Kırmızı reishi mantarının faydaları neler?

Efsane mantar Reishi, 2000 yılı aşkın süreden beri, Çin ve Japonya halkları tarafından sağlıklı yaşam ve uzun ömür için kullanılagelmiş, özellikle karaciğer bozuklukları, kanser, bronşit, artrit ve hipertansiyon gibi rahatsızlıkların tedavisinde doğal bir ilaç olarak tercih edilmiştir. Son yıllarda Ganoderma Lucıdum’ un tıbbi etkisine yönelik olarak çok sayıda araştırma yapılmıştır. Bu konuda yapılan araştırmaları www.pubmed.com adresinden kontrol edebilirsiniz. Dünyada çok kullanılan biyomedikal yayın arama motoru olan pubmed 01/01/2008 tarihi itibariyle Ganoderma Lucıdum için 436 sonuç vermektedir. Yapılan araştırmalarda Ganoderma Lucıdum’un antitümör, antialerjik, antienflamatuar, antiviral, anti bakteriyel ve özellikle antioksidan (yaşlanmayı geciktirici) özellik taşıyan bileşikler içerdiği bulunmuştur.

Ganoderma kanser tedavisi için en etkili bitkilerin başında gelmektedir.
TIP biliminde Kırmızı reishi mantarı yani ölümsüzlük mantarı Ganoderma ismi ile kullanılmaktadır.

Bu özellikleri nedeniyle “şifalı bitkilerin mucizevî kralı” olarak nitelendirilen Ganoderma Lucıdum’un Ginseng’ den daha güçlü olduğu öne sürülmektedir

Kanser destek tedavi yöntemleri
Hastaların alternatif tedavi arayışına girdiğini bunda da haklı olduklarını belirten  İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Öğretim Görevlisi Uzm. Dr. Yavuz Dizdar, ‘’Alternatif ve tamamlayıcı tedavilerde sorunumuz bilimsel verilerin genellikle yeterli olmaması. Hasta tıbbi tedaviyi de aldığından hangi tedavinin gerçekten etkili olduğu saptanamıyor. Ancak bazı seçenekler var ki, bunlar gelenek içerisinde binlerce yıldır uygulanmakta. İşte bunların etkili olabileceklerinin en önemli desteği de bu binlerce yıllık süreçten “süzülmüş” olmalarından kaynaklanıyor. Bunun iyi bir örneği de Kırmızı Reishi Mantarı’dır. Ayrıca bu konuda yapılmış hayli fazla temel bilim çalışması da bulunmakta, bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dair güçlü veriler var. Hücre bölünmesini kontrol altına alabiliyor, bunu doğrudan mı yoksa bağışıklık sistemi üzerinden mi yaptığı henüz netleşmedi. Ancak bugüne dek elde edilen veriler olumlu. Ne var ki hastalarımızın ve yakınlarının iyi bilmeleri gereken bir şey var, ister ilaç ister doğal ürün olsun, doz çok önemli bir faktör. “Daha çok daha iyidir” şeklinde bir yaklaşımda bulunmak çok hatalıdır. Biyolojik sistemlerde olumlu etki belli bir dozla çıkar, bunun üzerinde ise ya kaybolur ya da toksik etkiler çıkmaya başlar. Bu nedenle Kırmızı Reishi Mantarı da önerilen dozlarda kullanılmalıdır. ‘’ dedi.

Ganoderma (Kırmızı Reishi Mantarı) nedir? ne işe yarar? Faydaları nelerdir? Zararları nelerdir?… VS şeklinde internet üzerinde yaptığınız araştırmalarda her siteye ve her yoruma kanmayın.

Bazı firmalar sahte ganoderma mantarı satmak için bitki ile alakası olmayan özellikler saymaktadır. Bazı firmalar da tam tersine kırmızı reishi mantarının satışı olmaması için aleyte uyduruk yazılar ve bilgiler paylaşmaktadır. Bu bakımdan siz sadece bilimsel yazılara ve bu işin bilgi sahibi olan sağlık uzmanlarının yaptığı açıklamalara kulak verin.

Kırmızı Reishi (Ganoderma) Kanser tedavisi için güzel bir örnek:

Genç yaşta ART arda 5 organına yayılan kanser hastalığı nedeniyle 6 ay ömür biçilmesine rağmen 6 yılı aşkındır zamandır mücadele ederek binlerce hastaya motivasyon ve umut kaynağı olan Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı 32 yaşındaki Dida Kaymaz, kanserli hücreleri vücudunda 3 noktada yenmeyi başardı.

https://www.youtube.com/watch?v=Hbh3l0uVqgM