Karın Ağrısı İçin Hastaneye Gitti Karnından 3 Kg Kitle Çıktı

Batman’da 52 yaşındaki Mehmet Salih Deniz isimli hasta, uzun süredir karın ağrısından dolayı rahatsızlık duymaktaydı. Çeşitli basit sebeplerden kaynaklandığını düşündüğü için hastaneye başvurma gereği duymayan Deniz, yaklaşık olarak dokuz ayın sonunda ağrılar şiddetlenince dayanamadı ve özel bir hastaneye başvurdu.

Doktorların yaptığı özel muayene sonucunda ultrasyon ve röntgen filmleri çekilen 52 yaşındaki hastanın karnında kitle olduğu belirlendi. Kesin teşhis konulduktan sonra Mehmet Salih Deniz isimli hasta ameliyata alındı. Gerçekleştirilen 2 saatlik ameliyat sonucunda 52 yaşındaki Mehmet Salih Deniz’in karnından tam 3 kilogram kitle çıkarıldı.

Ameliyat Sonrasında Mehmet Salih Deniz’in Açıklaması:

“Yaklaşık olarak dokuz aydır karın ağrısı yaşıyordum. Ancak hiçbir zaman pek önemsemedim. Bu sebeple rahatsızlığımı çok aksatmış oldum. Cerrahların 2 saatlik uğraşları sonucunda karnımdaki kitleden kurtuldum. Ameliyattan sonra uyandığımda karnımdan çıkarılan kitleyi görünce çok şaşırdım çünkü bir çocuk başı kadar büyüktü. “

Ameliyat Sonrası Cerrahtan Gelen Açıklama:

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrah Op. Dr. Hakan Adagülü, ” Hastamızın karnından yaklaşık 18 santimetrelik bir kitle çıkardık. Ameliyat için tüm hazırlıklarımız tamamdı ancak herhangi bir aksi durum yaşanmadığı için başarılı bir şekilde kitlenin çevresinden başladık ve kitleyi hastamızın karnından çıkarmaya başardık. Kitlenin büyüklüğü yaklaşık olarak 18 santimetre, ağırlığı ise 3 kilogramdı. Başarılı operasyonumuz sonucunda kitleyi çıkardık ve hastamızın şuan ki sağlık durumu da gayet iyi.” şeklinde açıklamalarda bulundu.