Hediyelik karton çanta modelleri

Ambalaj sanayinin her geçen gün biraz daha gelişmesi zaman içerisindeki değişiklikleri de beraberin de getirdi.

Bu değişiklik zaman içerisinde matbaa olgusunun da yeniden canlanmasına sebep oldu.

Firmaların tercihlerinin değişmesi sebebiyle 1995’li yılların başından itibaren yeni bir sektör Türkiye piyasasına girdi ve büyük bir hızla yayıldı.

Pek çok sektör dalı tarafından kullanılan çantalama sistemleri günümüzde artık yaygın bir şekilde tercih edilir oldu. Karton çantaların ofset baskılar ile daha ilgi çekici olması ülkemizde poşet kullanımını azaltan bir etken konumuna geldi. Özellikle büyük mağazalarla başlayan bu değişim, hem sektörün canlanması hem de gelişerek yeni üretimlerin artmasına sebebiyet verdi. Bir çok ilde bulunan imalathanelerde üretimi yapılan karton çantalar, boy boy ebat ebat karşımıza çıkmakla kalmadı, büyük mağazalar başta olmak üzere tüm esnafların tercih ettiği bir sistem haline geldi.

Yine bununla birlikte değişik modellerde piyasaya çıkması alternatifin çoğalmasına vesile oldu. Son zamanların gözdesi konumuna gelen fuar çantaları dayanıklı kumaşlar üzerine baskı yapılarak firmaların tercihine sunuldu. Özellikle eczane ve optikçilerde hayli fazla kullanılan fuar çantaları, son zamanlarda bilgisayar sarf malzemeleri satan esnaflar arasında da yaygın bir şekilde rağbet görmeye başladı. Yine bunlardan bir tanesi olan poşet çantalar da gerek geri dönüşümünün olması gerekse de maliyetinin ucuz olması sebebiyle rağbet gören başka bir alternatif oldu. Gerek poşet çanta, gerek fuar çantası gerekse de karton çantalar artık bir çok işletmenin başlıca ihtiyaçları haline geldi. Firma logosu, telefon numarası adres vb. bilgilerin dijital baskı ve ofset yöntemleri ile üzerine basıldığı bu çantalar günlük kullanımda gerek basit ve işlevsel oluşu gerekse de geri dönüşümlü oluşu sebebiyle en çok tercih edilenler listesinde ilk sıralara yükseldi.

Hediyelik karton çanta örnekleri