Hamza Hamzaoğlu Görevinden Ayrıldı. Yerine Kim Gelecek?

Galatasaray teknik direktörü ile alakalı olarak çok ciddi sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene ligin 11.haftasında takımın başına gelen ve takıma sezonun sonunda beklenmeyen bir şekilde 3 kupa kazandıran Hamza Hamzaoğlu, dün akşam saatlerinde Dursun Özbek yönetimi ile görüşerek sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti. Dün akşam saatlerinde medya bir anda hareketlendi.

Hamza Hamzaoğlu ayrılık sebebi ile alakalı olarak kulüp ve hoca nezdinde henüz olarak bir açıklama yapılmadı ancak medyaya yansıyan ve spor yazarlarının yaptıkları yoruma göre yönetim ile olan fikir uyuşmazlıkları nedeni ile başarılı hocanın görevinden ayrıldığı öne sürüldü. Ünlü hocanın ayrılması, kamuoyu üzerinde de bir nevi bölünme yarattı ve tartışma konusu oldu.

Hocanın genel olarak sürekli medya önünde olması ve açıklamaları ile birlikte yönetime yönelik sürekli eleştirel bir tavır alması ciddi anlamda Dursun Özbek kanadını sinirlendirmiş gibi görünüyor. Dün akşam saat 21:30 sularında biten toplantının ardından karşılıklı mütabakat alınarak sözleşmelerin feshedildiği öğrenildi. Bu durum camiada şok etkisi yarattı da diyebiliriz.

Galatasaray teknik direktör adayları ile alakalı olarak birçok farklı isim an itibari ile ön plana çıktı. Medya, daha önceden ismini Galatasaray ile yayınladığı isimleri ciddi şekilde değiştirdi. Bugün çıkan gazetelerde ise Hamzaoğlu yerine gelecek olan hocalar arasında kuvvetle muhtemel olanları insanlar arasında çok büyük bir etki yarattı da diyebiliriz.

Medyaya göre şuan Mustafa DENİZLİ, takımın başına geçmesi en yüksek ihtimal ile bakılan hocalardan birisi olarak dikkat çekiyor. Bunun dışında takım ile ismi geçen en güçlü adaylardan birisi de iki sene önce Fenerbahçe takımını şampiyon yapan Ersun YANAL. Bunun dışında Ümit DAVALA, Tayfun KORKUT ve Marcelo BİELSA gibi isimlerin de günceme geldiği öğrenildi.

Cumartesi günü saat 20:45 sularında başlayacak olan Galatasaray – Antalyaspor maçında ise takımın başında teknik direktör olarak kaleci antrenörü Claudio Taffarel çıkacak. Yeni teknik direktörün önümüzde ki hafta içi kesin olarak imza atması bekleniyor.