Genç Kadın Canlı Yayında Zehirlendi

Zhang isimli Çinli bir kadın, bitkilerin faydaları üzerine sosyal medyada canlı yayın yaparak tanınmıştı. Geçtiğimiz günlerde Zhang, Aloe vera isimli bir bitki için video çekme kararı aldı.

Zhang, aloe vera isimli bitkiyi tanıtmak, faydalarını anlatmak için canlı yayın başlattı ancak farkında olmadığı şey ise elinde bitki aloe vera değil zehirli bir bitkiydi. Genç kadın, bu bitki harika ve güzeldir sözleri ile video başlattı ve bitkinin faydalarını anlattıktan hemen sonra yemeye başladı. Çok geçmeden ağzı yanan Zhang, bu bitki çok acı şeklinde çığlık atmaya başladı.

26 yaşındaki kadın ağzını hissetmemeye başladıktan sonra boğazının yanması ile fenalaşmaya başladı. Genç kadın, zehirlendiğini anladığı anda canlı yayını keserek hızlıca hastaneye gitti. Son anda hastaneye yetişen Zhang, doktorların acil müdahalesi ile kurtarıldı.

Doktorlardan gelen açıklamalara göre 26 yaşındaki genç kadın Zhang’ın, aloe vera sanıp yediği bitki aslında çok zehirli bir bitki olan agave americana’ymış. Eğer genç kadın zamanında hastaneye yetişemeseydi hayatından olabilirdi, şeklinde açıklamalar yapıldı.

Uzmanlardan Genel Uyarı Geldi

Günümüzde dünyanın birçok yerinde insanlar doğal yaşama olan düşkünlüklerinden ötürü doğaya açılıp çeşitli bitkiler toplayarak tüketiyor. Bu konu üzerine uzmanlardan genel bir uyarı geldi.

Uzmanlar, pek çok insanın doğada veya herhangi bir yerde nede olsa bitkidir deyip birçok şeyi tükettiklerini ancak bunun çok ciddi sonuçları olabileceğini belirttiler. Doğaya açılan insanların, yedikleri küçük bir bitki ile hayatlarını tehdit edecek zehirlenmeler yaşanabileceği hatırlatıldı.