Erzincan’da hükümlüler caddelerde

Erzincan’da sıradışı mesai günü yaşandı. Erzincan Açık Ceza Evi’nde hükümlü olan 12 mahkum, gönüllü olarak Erzincan’ın bazı caddelerinin karlarını temizledi. Karları cadde yollarından arındırdı. 2 Saat boyunca çalışan hükümlüler mesailerini bitirdikten sonra tekrardan Erzincan Açık Ceza Evi’ne gönderildi.

Erzincan Belediyesi Temizlik İşleri Şefi İlhami Kurtaran “Mahkumların gönüllü olarak yaz ve kış aylarında yaptığı çalışmalar bizleri mutlu ediyor” açıklamasında bulundu.

Açık Ceza Evi’nde kalan hükümlülerin tekrardan toplumla entegre olabilmek için bu tarz aktivitelere katılması oldukça hoş görünüyor. Hükümlüler cezalarını çektikten sonra, topluma karışırken “yabancı kalmak, dışlanmamak” gibi psikolojik ve sosyolojik vakalar olmaması için bu tarz çalışmalarının olması gerektiği vurgulandı.

Erzincan Ceza İnfaz kurumuyla birlikte çalışan Erzincan Belediyesi, bu tarz çalışmadan oldukça memnun. İlhami Kurtaran memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdi: Mahkumlar, yaz aylarında caddelerin temizliklerinde kışın da karla mücadele çalışmalarkında yardımcı oluyor. Gönüllü hükümlü arkadaşlarla beraber bu çalışmaları devam ettiriyoruz. Gönüllü mahkum arkadaşların bizle yapmış olduğu bu çalışmalar bizleri mutlu etmekte. Mahkumların gönüllü olarak yaz ve kış aylarında yaptığı çalışmalar bizleri mutlu ediyor