Erzincan Organize Sanayi Bölgesi

Erzincan’ın Organize Sanayi Bölgesi’ne olan yatırımcı teveccühü her geçen gün artarak devam etmektedir. Erzincan Organize Sanayi Bölgesi 373 hektar alan içerisinde kurulmuş, olup, Erzincan’ın batısında, Erzincan-Sivas karayolu istikametinde çevre yolu bağlantısı ile kent merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Karma OSB’dir.

Her türlü altyapısı tamamlanmış, parsel içlerine kadar demiryolu bağlantısı ve yükleme rampaları oluşturulmuş, son abonelik fiber optik telefon santrali, ptt şubesi ve doğal gaz şebekesi mevcuttur. Bölgenin elektrik enerjisi  50 MVA’lık kurulu güce göre oluşturulmuş şalt merkezinden 36 adet trafo merkeziyle 800-1200 KVA’lık trafolarla sağlanmaktadır.

erzincan osb

Bölgede gıda, mobilya, orman ürünleri, beton elemanları, maden, mermer işleme, kanatlı yemi, çelik mutfak gereçleri, ray bağlantı elemanları, ısı yalıtım, ısı cam ve cam ürünleri, işleme kartonpiyer, çelik endüstriyel imalatı, çimento, kağıt geri dönüşüm ve atık lastik işleme gibi sektörler bulunmaktadır.

3505 sayılı kanunla tanınan teşvik unsurlarından, Erzincan ili 4 . bölgede olmasına rağmen Organize Sanay Bölgesinde gerçekleştirilecek yatırımlar 5. bölge teşvik desteklerinden yararlanmaktadır.

erzincan-sanayi

Verilecek Destekler
– KDV istisnası
– Gümrük Vergisi Muafiyeti
– Vergi indirimi
– Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği
– Yatırım Yeri Tahsisi
– Faiz Desteği
– KDV İadesi

Erzincan Organize Sanayi Bölgesinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş olan 4562 sayılı kanunun geçici 9.madde kapsamında, en az 10 kişilik istihdam öngören yatırımlar için Organize Sanayi Bölgemizde bedelsiz arsa tahsisi yapılmaktadır. Erzincan Organize Sanayi Bölgesinde 3.000 m2 -50.000 m2 büyüklüğünde parseller mevcuttur. 220 sanayi parseli olmak üzere toplam 239 parselden müteşekkil olup, bütün sanayi parsellerinin müstakil tapusu bulunmaktadır.