Emitt Fuarı’na Erzincan Damgası

Bu yıl 19.’su gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMİTT) katılan Erzincan şehri, kentin ulusal ve uluslararası boyutta tanıtımı için stantlar kurdu. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda yöremizin meşhur tulum peyniri, keşkeği, cevizi, tava leblebisi, pestil gibi ürünlerin tanıtımı yapıldı . Bunun yanında özenle yapılan bakır işlemesi ürünleri de vatandaşların beğenisine sunuldu. Standı ziyaret eden vatandaşlara ise keşkek ikramı yapıldı.

“DEĞERLERİMİZİ TANITMAK İSTİYORUZ”
Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, fuarda ziyaretçilere Erzincan’ı en iyi şekilde tanıttıklarını belirterek, “Buradaki fuar uluslararası bir fuar olduğu için biz de Erzincan’ın güzel değerlerini, tarihini ve turistik değerlerini tanıtmak istiyoruz. Burada Erzincan’ın Ergan Dağı var kış sporları yapılıyor. Keza Refahiye, İliç ve diğer ilçelerimizde Erzincan’a ait güzel değerlerimiz var. Ayrıca doğa güzelliklerimiz de var. Yazın çeşitli su sporları ve doğa sporları yapılıyor. Bunların daha çok yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.erzincan-fuar

FUARDA YÖRESEL VE TURİSTİK DEĞERLER SERGİLENİYOR
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ise, “Burada Türkiye’nin her tarafından illerimiz kendilerini turistik açıdan hangi fırsatları insanlara sunabiliriz onun çabasındalar. Biz de Erzincanlılar olarak burada standımızı açtık. Burada iki tane stant açtık. Bir tanesi tek başına Ergan kayak merkezini tanıtıyor, diğeri de ilçelerimizin tamamındaki turizm bölgelerimizi tüm uluslararası gelen misafirlere 3 gün boyunca tanıtmak amacıyla yapılmış olan bir çalışma. Burada Kemaliye’mizin kanyonunu, Erzincan’ımızdaki yamaç paraşütünü, kayak merkezlerimizi, dünyada nadir yapılan bakır el sanatlarını, yöresel ürünlerimizi turizm açısından ne kadar kaynak varsa hepsini bu stantta sergilemeye çalışıyoruz” diye konuştu.

emitt-erzincan