Elektrik kesintisi ne zaman bitecek?

istanbul elektrik kesintisi

Elektrik kesintileri ne zaman bitecek? Elektrik kesintileri tam bir işkenceye döndü. Soğuk kış havalarında kombi ve elektrikli cihazların çalışmaması sebebi evler ve iş yerleri buz kesti. Vatandaşlar sıkıntılı günler geçiriyor. Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehrin elektrik sorunu yaşaması tam bir facia. 2-3 Gün yağmur yağması koskaca bir dünya şehrini elektriksiz bırakabiliyor. Yetkililer umarız bu duruma gereği gibi müdahil olacaklardır.

Elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Yetkililer konuyla ilgili açıklamada bulundu.

İstanbul‘da yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili resmi açıklama geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye’yi etkisi altına alan aşırı yağışlar ve fırtınanın iletim hatlarında geçici arızaya sebep olduğunu ve kesintilerin en kısa zaman içerisinde giderilmesi için yoğun mesai harcandığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye’yi etkisi altına alan aşırı yağışlar ve fırtınanın elektrik iletim hatlarında geçici arızalara sebep olduğu belirtilirken, “Özellikle, Marmara Bölgesi’nin kuzeyindeki yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle, iletim hatlarında meydana gelen arıza sonucu Adapazarı, Kocaeli, İstanbul illerimizde saat 14.20’den itibaren elektrikte kesintiler yaşanmaktadır” denildi.

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) bünyesindeki ekiplerin, hava koşullarının elverdiği çerçevede yaşanan arızalara müdahale ettiğinin kaydedildiği açıklamada, kesintilerin en kısa zamanda giderilmesi için yoğun mesai harcandığı kaydedildi.

Öte yandan, İstanbul Avrupa Yakası’na elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ’den (BEDAŞ) yapılan açıklamada da hava şartları nedeniyle ulusal elektrik şebekesinden yeteri kadar elektrik alınamadığı açıklandı.

İSTANBUL’DA ELEKTRİK KESİNTİSİ OLAN İLÇELER?

Kesintiden Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Fatih, Bağcılar, Sultangazi, Güngören, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Bakırköy, Bahçelievler ve Eyüp ilçelerinin etkilendiği kaydedilirken, “Ulusal elektrik şebekesinden enerji gelene kadar kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için BEDAŞ tüm kaynakları seferber ederek çeşitli bölgelerden aktarmak suretiyle kademeli olarak elektrik sağlayacaktır” ifadeleri kullandı.

Aynı zamanda, İstanbul’un Anadolu Yakası‘nda elektrik dağıtımını gerçekleştiren AYEDAŞ‘tan da saat 15.15 itibarıyla ulusal şebeke sistemli elektrik kesintisi yaşandığı ve kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için tüm kaynakların seferber edildiği duyuruldu.

Herkesin merakla beklediği konu: İstanbul elektrik kesintisi ne bitecek ve elektrik ne zaman gelecek?