Bot Modelleri 2016 gün yüzüne çıktı

Türkiye’de başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde soğuk iklim kendini göstermeye başladı. Sağanak yağmur ve kar Türkiye’yi etkilerken, insanlar daha rahat ve daha sağlıklı yürümek için bot modelleri üzerinden seçimler yapıyor. İnsanlar artık bot alırken daha çok ekonomik açıdan, sağlamlık açısından ve zariflik olarak araştırıyor. Birçok bot modeli internette dikkat çekerken, ekonomik bazda birçok kampanya gün yüzüne çıkıyor.

2016’nın bot modelleri geçen seneye nazaran zerafet açısından ön planda duruyor. Erkek bot modellerinde çizme ön plandayken, kadın bot modellerinde topuk ön plana çıkmış durumda. Peki erkek bot modellerinde ve kadın bot modellerinde 2016’da ne gibi değişiklikler yaşanmış?

2016 KADIN BOT MODELLERİ

Bu senenin kadın bot modellerinde kadınların vazgeçemediği topuk ön plana çıkıyor. Sadece topuk üzerinden hareket etmeyen firmalar, kadınların çokça kez hassas olduğu yünlü botları üretmişler. Birçok kadının beğendiği yandan fermuarlı botlar ise daha zarif bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bağcıklı modellerin özgünlüğü bırakmayan firmalar, bağcıklı botları daha sanatsal şekilde dizayn etmişler.

2016 yılında kullanılacak olan topuklu bot modeli

2016 yılında kullanılacak olan topuklu bot modeli

 

2016 ERKEK BOT MODELLERİ

Artık erkekler kadınlar kadar botta duruşa, şekline ve görselliğe önem vermeye başladı. Artık sıradan veya salt botlar erkekler tarafından dikkat çekmiyor. Erkekler bot modellerinde kemer, uzun ve önden bağcıklı botlara daha çok önem vermeye başladı.

2016-bagcikli-bot-modelleri-10125

 

2016’daki erkek ve kadın bot modellerini aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz.