Akıllı tahtalar hakkında bilgi

Akıllı tahtalar hakkında bilgi

Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesinin ilk adımı akıllı tahtanın yapılan ihalesini kazananı Vestel Şubat ayında ilk akıllı tahtaları sınıflara asacak.

Proje kapsamında gerçekleştirilen ihalede ilk fazda Vestelden gelen teklif 339 milyon 525 bin lira ile 85 bin adet etkileşimli dijital tahtanın üretilerek okullara gönderilmesini sağlayacak.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanından gelen açıklamada eski yıllarda yaptıkları LCD modül ve ARGE hizmetleri nedeniyle gerek teknolojinin kendilerinde mevcut olduğunbu belirterek akıllı tahtayı ürettiklerini ve geçen sene içerisindeki CEBIT fuarında bu tahtayı gorucuye çıkardıklarını tekrarladı.

Sadece akıllı tahtalar için 20 milyon doların üzerinde yatırım yaptıklarını açıklayan Vestel yetkilileri, FATİH projesi çercevesinde gerçekleştirilen bir başka proje olan tablet ihalesinin ise 3 ay gibi kısa bir süre sonra gerçekleştireceklerini ve bu konuda hazırlıklara başladıklarını ifade etti.

Vestel yetkilileri proje kapsamında ki akıllı tahtaların yeterliliğinin yüzde 60 gibi bir bir oran olduğunu açıklayarak Modül için 50 milyon dolar ve yalnızca akıllı tahları için ise 20 milyon doların gözden çıkarıldığının altını çizdi.