30 Yıllık Emekliye ikramiye

30 yıldan fazla görev yapmış öğretmen yada memurun ikramiyesi 2017 yılında tekrar gündeme gelecek. 30 Yılını dolduran memura emekli ikramiyesi meclis gündemine gelmesi ve torba yasası uzun süre tartışılmıştı.

Emekliliğini bekleyen öğretmenler ve diğer memurlar bu haberin neticelenmesini bekliyordu. Ülkemizde memur, emeklilik, SSK gibi konular gündemden düşmüyor. Bunun sebebi ise sürekli yeni kanun hükmünde karar nameler ve yeni uygulamalar. Yeni gelen uygulama bazen memur ve işçinin aleyhinde olabilirken, bazen de lehine olabiliyor. Ama şimdi size vereceğimiz haber bir müjde niteliğinde. Çünkü 30 yıllık memur emeklisine ikramiye konusun meclisten geçti.

Hükümet emekli ikramiyesi hesabına ilişkin 30 yıldan fazla görev yapmış memur için süreler dikkate alınmaz hükmü 2015 etmişti.  30 yıllık memur ve öğretmenler için ikramiye konusu bugün tekrar mecliste. Mevcut yasaya göre memurlar kaç yıl çalıştı ise bunun üzerine hesaplama yapılıyor ve ikramiye veriliyordu. Yeni düzenlemede emekli memurların ikramiye mağduriyeti düzelecek gibi. 2017 yılında memurun yüzü gülecek.

30 yıllık emekli memur ikramiyesi kanun tasarısı mecliste

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen kanun tasarısı ile ek ikramiyenin 7 bin 500 liraya kadar olan kısmı 3 ay içerisinde ödenecek. 2017 yılı emekli memurlar için güzel bir sene olacak.
Ek ikramiye, şu şekilde hesaplanmaktır: ek yıl çarpı son maaş.

Memur öğretmen ve emekliler için sitemizde güncel konularla ilgili gelişmeler yayınlanacaktır. Bizi takip etmeye devam edin.