1,5 Yaşındaki Bebek Hastalığından Dolayı 36 Kilo Oldu

Samsun’da yaşamakta olan Sedat Bekte ile Sevda Bekte çiftinin yaklaşık 1,5 sene önce bebekleri oldu. Çift büyük bir mutlulukla bebeğini kucağına alarak adını Yağız bıraktılar.

Yağız bebek doğduktan sonra leptin hormonu eksikliği teşhisi koyuldu. Çift bu haber ile yıkıldı. Çünkü leptin hormonu eksikliği anlaşılır bir dil ile tokluk hormonunun eksikliği demektir. Yani kişi tokluğu hissedemiyor.

Yağız Bebek Henüz 1,5 Yaşında Ama 36 Kiloya Ulaştı

Yağız bebek, 5 aylıkken Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde hastalığının teşhisi konulmuştu. Şuan daha 1,5 yaşında olmasına rağmen 36 kiloya ulaştı. Fazla kilodan dolayı Yağız bebekte zatürre başlangıcı nedeni ile hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı.

Baba Sedat Bekte, ” Bebeğimiz henüz 5 aylıkken hastalığını öğrendik. Tedavisi için her hastaneye başvurduk ancak tedavisi için yurt dışından bir ilaç alınması gerekiyor. Ve bu ilacın kutusu yaklaşık olarak 13 bin lira tutuyor. Kendi imkanlarımızla bu ilacı alamıyoruz. Samsun Valiliği’ne başvurduk, valilikte bebeğimizin sağlık kontrolleri yapıldı. Valilik tarafından sosyal yardımlaşma vakfı aracılığı ile  ilacın bir kutusunu aldık. Ancak bu yetersiz geliyor çünkü bebeğimizin uzun süreli ve düzenli bir tedaviye ihtiyacı var. Sosyal Güvenlik Kurumu bu ilacı karşılamıyor. Bizim de maddi gücümüz bu ilacı almaya yetmiyor , dediğim gibi ilacın bir kutusu 13 bin lira. Tedavi olamadığı için çocuğumuz her geçen gün daha fazla kilo alıyor. Kilo aldıkça fazla kilolardan dolayı daha fazla hastalık meydana geliyor. Buradan sesimizin duyulmasını, Yağız bebeğimizin tedavi edilmesini istiyoruz.” dedi.