Windows 10’u 200 milyon cihaz kullanıyor

0

hero_carousel_2in1_mini_start_CortanaMarket_1x

Microsoft Windows 10 üzerinde müthiş bir rekora koşmak istiyor. Microsoft’un verilerine göre Aralık ayı içerisinde Windows 10’u kullanan cihaz sayısı 200 milyon. Microsoft’un rekoru ise 1 milyar cihazda Windows 10’un işletim sistemi içinde kullanılması.

Microsoft’un kurumsal müşterileri yavaş yavaş Windows 10’a geçmeye başladı. Microsoft’un kurumsal müşterlerinin %76’sı Windows 10 kullanıyor. Windows’un eski sürümleri baz alındığında Windows 10’u kullanan müşteriler oldukça memnun. Windows İş Grubu Yöneticisi Kadir Şener, Windows 10’un eski sürümlerine göre daha fazla kullanıldığından dolayı heyecanlı ve mutlu. Şener “Aralık ayında, 10 milyar saatin üzerinde Windows 10 kullanımı ile bugüne kadar ki en yüksek Windows deneyimini yaşadık. Son zamanlarda, başka bir dönüm noktasına daha ulaştık. Sadece Aralık ayında insanlar Windows 10 ile 11 milyar saatin üzerinde vakit harcadı” açıklamasında bulundu.

Kadir Şener Windows 10’un kullanılan zaman dilimini anlattı. Kadir Şener “Sadece son bir ay içinde kullanıcılar Microsoft Edge ile 44,5 milyar dakika geçirdi. Windows’un önceki sürümlerine kıyasla, cihaz başına %30 daha fazla Bing sorgusu yapıldı. Windows 10 resim uygulaması içinde, 82 milyar resim görüntülendi. 2015 yılında oyuncular Windows 10’da 4 milyar saatin üzerinde oyun oynadı. Oyun severler, Windows 10 bilgisayarlarından 6,6 milyarı saati Xbox One oyunlarında kullandı” sözleriyle ne denli Windows 10’un kullanıldığını açıkladı.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.