Tükiye EURO 2016’ya Katılış Hikayesine Bir De Böyle Bakın

0

Türkiye EURO 2016  yolunda çok zorlu yollardan geçti. Başarıya aç bir milli takım, Fatih Terim ile yeni umutlar ile bir ön eleme heyecanı daha başlamıştı. Türkiye, yine bir tarih yazdı. İşin sonu mutlu bitti ancak işin sonuna gelene kadar gördüğümüz tablo gerçekten acı verecek nitelikteydi. Canımız sıkılıyordu, üzülüyorduk. Ancak TÜRKİYE BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ. Nitekim öyle de oldu. Yine bir turnuva, Türkiye sesleri ile noktalandı. İşin sonunda ise herkesi sevince boğan tek bir kare vardı. İşte o an!

Türkiye EURO 2016

Türkiye EURO 2016

Türkiye EURO 2016 grup sonuçları ile alakalı kısaca geçelim. Gruba 3-0 gibi büyük bir İzlanda hezimeti ile başlamıştık. Aslında bu galibiyet İzlanda takımının iddiasını ortaya koydu. Sonraki maçta Çek Cumhuriyeti’nden aldığımız 2-1’lik yenilgi ile daha başlamadan BİTTİ gibi bir şeydi bizim için. Sonrasında Letonya ile 1 – 1 berabere kalmamız, daha grubun üçüncü maçında felaket senaryolarını yazmamıza neden oldu. Sonrasında Kazakistan karşısında alınan bir galibiyet ile 4 puana ulaştık. İzanda ve Çek Cumhuriyeti aldı başını gitti. Türkiye ve Hollanda ciddi anlamda sıkıntı yaşıyordu. Nitekim Hollanda deplasmanından son dakikada Sneijder’in attığı gol ile 1 puan çıkardık.

Türkiye Hollanda Maçı

Türkiye Hollanda Maçı

Bir Hollanda maçı daha geldi. Türkiye – Hollanda maçı skoru gerçekten herkesi şaşırtacak nitelikteydi. Konya stadında oynadığımız maçta dünya devi Hollanda milli takımına karşı 3-0 gibi ezici bir üstünlük ile galip geldik. Umutlarımız artmış, sıralamada 3.olan Hollanda milli takımının üstüne geçmiştik. Grupta 3.olarak Play-Off sürecine kalabilirdik. Peşinden gelen 2-0 Çek Cumhuriyeti galibiyeti milli takımımızı çok daha fazla rahatlatmıştı. Artık iş son maça kalıyordu. Berabere kalmak bile yetiyordu. Ancak biz, “ACABA” soruları içerisinde en iyi 3.olma ihtimalini düşünüyorduk. Bunun için bize çok farklı maçlardan gelecek skorlar gerekiyordu. En önemlisi, grup sonuncusu Kazakistan’ın Letonya’yı deplasmanda yenmesi gerekiyordu.

Türkiye EURO 2016 Sevinç

Türkiye EURO 2016 Sevinç

Kazakistan, tairihinde bir ilki başardı ve Letonya milli takımını yendi. Türkiye, İzlanda karşısında galibiyet alması şarttı. Dakikalar 89 olduğunda maç 0-0 ilerliyordu. 89.dakikada uzak ve biraz dar açıdan bir frikik kazandık. Usta şutçu SELÇUK İNAN, milli takımımızı EURO 2016’ya en iyi 3.olarak götüren mükemmel golü attı. BİTTİ DENİLEN YERDEN TEKRAR BAŞLADIK. Selçuk İnan İzlanda golü uzun süre hafızalardan çıkmayacak kadar iyi bir gol oldu. Sonucunda biz direk olarak turnuvaya gitme hakkı elde ettik.

TEBRİKLER MİLLİ TAKIM…

Paylaş.

Yazar Hakkında

2005 yılından bu yana Profesyonel içerik editörlüğü ve ajans proje geliştiricisi olarak görev almıştır. Teknoloji ve gündem konusunda deneyimlidir.

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.