Otlukbeli

0

Otlukbeli,  Erzincan ile Bayburt arasında bulunmaktadır. Erzincan’ın 8 ilçesinden birisidir. Otlukbeli tamamında 254 km karelik bir alan üzerindedir.  Çevresinde şu il ve ilçeler  bulunmaktadır Bayburt, Demirözü ilçesi, Erzurum Aşkale ilçesi, Erzincan Tercan ilçesi, Erzincan Çayırlı ilçesi. Ayrıca Otlukbeli ilçemizin Erzincan’a uzaklığı 148 km kadardır. Erzurum ve Gümüşhane illerimize uzaklığı yaklaşık 150 km civarındadır.

11 Ağustos, Otlukbeli savaşının yıldönümüdür. Bu sebeple geleneksel olarak her yıl bu tarihte Otlukbeli ilçesinde çeşitli programlar ve şenlikler organize edilmektedir.  Yoğun katılımların olduğu bu programlara Erzincan merkezi başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden de çeşitli katılımlar olmaktadır.  Ayrıca kaymakamlık her yıl düzenli olarak çeşitli turnuvalar da düzenlemektedir. Spor meraklıları için futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, bilardo, airokey gibi oyunlar için uygun ortamlar da mevcuttur.

008 007 006 005 004 003 002 001

 

Paylaş.

Yazar Hakkında

Erzincan'a ve Erzincanlı'ya dair paylaşmak istediğiniz ne varsa lütfen bize iletin. Beraber olmak ve haberdar olmak için buradayız. info@erzincanyasam.com

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.