Erzincan Refahiye Keçegöz Köyü

0

KEÇEGÖZ KÖYÜ
Sımsıcak Anadolu köylerinden biri de Keçegöz köyüdür. Köyün ilçeye olan uzaklığı 25 km iken ile olan uzaklığı 94 km olarak hesaplanmıştır. 2012 yılı içerisinde yapılan nüfus sayımına göre 15 kadın 14 erkek olarak toplamda 29 kişi yaşamaktadır. Yaz ve kış aylarında nüfusta herhangi bir değişim görülmemektedir. Köyün geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık kullanılmaktadır.
Köy içerisinde sağlık ocağı bulunmamakta bu yüzden insanlar hastalandıkları zaman ilçeye ya da ile gitmeleri gerekmektedir. Köy içerisinde okul binası bulunmakta ama faal durumda değildir. Elektrik, telefon hattı ve su şebekesi bulunmaktadır. Köy de kış aylarında ısınmak için odun kullanılmaktadır. Köy içerisinde televizyon yayını vardı ama internet bağlantısı yoktur. Ayrıca cep telefonu da çekmemektedir.

Erzincan Refahiye Keçegöz Köyü resimleri ve videoları şu elimizde mevcut değil. Köyünüze ait arşiv bulunuyorsa bizimle irtibata geçerek bu sayfaya yayınlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Erzincan'a ve Erzincanlı'ya dair paylaşmak istediğiniz ne varsa lütfen bize iletin. Beraber olmak ve haberdar olmak için buradayız. info@erzincanyasam.com

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.