Kars’ın Sarıkamış ilçesinde vefa yürüyüşü

0

sarikamis-0103

Sarıkamış’ta vefa yürüyüşü. Birinci Dünya Savaşı’nda Enver Paşa’nın emrindeki 60 bin asker Rusya ile savaşırken, Sarıkamış’ta tek bir kurşun atamadan şehit olan Türk milletinin aziz askerleri için vefa yürüyüşü gerçekleşti. Binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen bu yürüyüşe, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı. Binlerce kişi kalın giyinmesine rağmen Sarıkamış’taki hava herkesi üşütürken, Bakan Kılıç “Ecdadımızın burada gösterdiği fedakarlığın ne anlama geldiği anlayabilmek için buradayız” açıklamasında bulundu.

sarikamis-0101

Sarıkamış Şehitleri Anma yürüyüşü 4 Ocak 2016’da saat 10’da Allahu Ekber Şehitliği’nde başladı. Yürüyüşe Gençlik ve Spor Bakanı Akit Çağatay Kılıç, Kars Valisi Günay Özdemir, AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Selahattin Beyribey, MHP’li Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman ve Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy katıldı. Binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen bu yürüyüşte dualar okundu, Sarıkamış şehitleri anıldı.

sarikamis-0102

Bakan Kılıç ise kısa bir açıklamada bulundu. Kılıç “Sizler de soğuğu şu anda hissediyorsunuz. Gerçekten hava şartlarının ne kadar insanı etkileyebileceğini görüyorsunuz. Üstümüzde bizim ciddi anlamda kışlık kıyafetler olmasına rağmen üşüyoruz. Ecdadımızın burada gösterdiği fedakarlığın ne anlama geldiği anlayabilmek için buradayız. Gelecekte de inşallah buradaki fedakarlığı iyi hatırlayarak bizde ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hep beraber taşıyacağız inşallah.” sözlerini dile getirdi.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.