Erzincan Refahiye Halitler Köyü

0

HALİTLER KÖYÜ

Refahiye Erzincan’ın ilçelerinden biridir. İlçenin sınırları arasında pek çok köy bulunmaktadır. Bu köyler arasında olan Halitler köyünün ilçeye olan uzaklığı 25 km iken şehre olan uzaklığı 94 km’dir. Köyün içinde geçim kaynaklarına bakacak olursak tarım ile geçim sağlanmaktadır. Kışın ısınmak için odun kullanılmaktadır. Köyde ki nüfus sayısına bakacak olursak 2012 yılında yapılan nüfus sayımına göre 5 bayan 6 erkekten oluşan köyde toplamda 11 kişi yaşamaktadır.

Halitler Köyü

Halitler Köyü

Köy içindeki eğitim taşımalı olarak yapılmaktadır. Çünkü köy içinde okul mevcut değildir. Bunların yanı sıra köy içinde elektrik ve su hattı bulunmaktadır. Televizyon yayını olması ve telefonun çekmesi de köyde yaşayan kişilerin avantajlarından biridir. Köy içinde herhangi bir sağlık ocağı bulunmadığı için köy içinde yaşayan kişilerin herhangi bir sağlık problemleri olduğunda ilçeye ya da ile gittikleri görülür.Erzincan Köyleri EY.

 

Paylaş.

Yazar Hakkında

Erzincan'a ve Erzincanlı'ya dair paylaşmak istediğiniz ne varsa lütfen bize iletin. Beraber olmak ve haberdar olmak için buradayız. info@erzincanyasam.com

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.