Erzincan Refahiye Ekecik Köyü

0

Tarihi çok eskilere dayanan Erzincan Refahiye Ekecik Köyü, Erzincan merkezine 58 km mesafede, Refahiye’ye ise 20 km mesafede kurulmuştur. Köy halkının çoğunluğunu Türkmenler oluşturmaktadır bu sebeple yörede Türkmen gelenek ve görenekleri hakim olup bu gelenek ve görenekler yaşatılmaktadır. Doğu Anadolu’da yer alan Refahiye Ekecik Köyü karasal iklimin etkisi altında yer alan bölgede bulunmaktadır.

Köyde yaşayan insanlar geçimlerini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Ekecik Köyü’ne ulaşımınızı sağlayacak yol asfalt olduğundan dolayı ulaşımı kolay olmakta ve köyde elektrik ve sabit telefon bulunmaktadır. Refahiye Ekecik Köyü’nde PTT şubesi bulunmadığı için posta ile ulaşım zordur. Nüfus çok yoğun olmasa da köyde bir ilkokul bulunmakta ve aktif şekilde eğitim vermektedir.

Erzincan Refahiye Ekecik Köyü Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Ekecik Köyü

Sizde Refahiye Ekecik Köyü‘ne ait Refahiye Ekecik Köyü resimlerini, Refahiye Ekecik Köyü fotoğraflarını, Refahiye Ekecik Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri

 

Paylaş.

Yazar Hakkında

Erzincan'a ve Erzincanlı'ya dair paylaşmak istediğiniz ne varsa lütfen bize iletin. Beraber olmak ve haberdar olmak için buradayız. info@erzincanyasam.com

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.