Erzincan Refahiye Biçer Köyü

1

Erzincan Refahiye Biçer Köyü‘nün kurulduğu tarih dilimi kesin olarak bilinmediği gibi köye yerleşen köylülerin bir kısmının Erzurum civarından geldiği belirtilmektedir. Köyün adının neden verildiği konusunda bilgi bulunmuyor. Refahiye Biçer Köyü ahalisi yine diğer civar köyler gibi geçimini hayvancılık ve tarım üzerinden sağlıyor.

Erzincan Refahiye Biçer Köyü kalabalık bir nüfusa sahip durumda, yaz aylarında 40 hane olan köy kış aylarında 25 hane civarın düşüyor. Bu arada kalan hane farkı ise ilçe merkezine mevsimlik olarak göçten kaynaklanıyor.

Erzincan Refahiye Biçer Köyü Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Biçer Köyü

Sizde Refahiye Biçer Köyü‘ne ait Refahiye Biçer Köyü resimlerini, Refahiye Biçer Köyü fotoğraflarını, Refahiye Biçer Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri

Paylaş.

Yazar Hakkında

Erzincan'a ve Erzincanlı'ya dair paylaşmak istediğiniz ne varsa lütfen bize iletin. Beraber olmak ve haberdar olmak için buradayız. info@erzincanyasam.com

1 Yorum

  1. RESUL BAKCA on

    REFAHİYENİN,KÖYLERİNİN ENGÜZELİ BENİM KÖYÜM.HEM ULAŞIM BAKIMINDAN ANAYOLA YAKIN OLUŞU ORMANA YAKIN OLUŞU DOĞAL GÜZELLİK COĞRAFİ DURUMU.SADECE BAHÇECİK BÜTÜN KÖYLERE BEDEL.ENGÜZELİDE ,İSMİ HEPAYNI .BÜTÜN KÖYLERİN İSMİ DEĞİŞTİ BENİM KÖYÜM AYNI…KÖYÜMLE GURUR DUYUYORUM….HERKESE SELAM VE SAYGILAR……

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.