Erzincan Refahiye Baloğlu Köyü

0

Erzincan Refahiye Baloğlu Köyü kurucularının bir kısmı Van bir kısmı ise Balıkesir’den gelip şu anda köyün bulunduğu mevkiinin 1 kilometre kadar doğusuna yerleşmiştir. Refahiye Baloğlu Köyü 1953 yılında meydana gelen heyelan yüzünden şu anda bulunduğu konuma yerleşmiştir. Köyün kuzey kesiminde kayalıkların üzerinde Akşehir olarak bilinen Kale Harabeleri bulunuyor.

Baloğlu Köyü eski ismi olan Kutbaloğlu’nun ise ne anlama geldiği ve kim tarafından bu ismin koyulduğu bilinmiyor. Refahiye Baloğlu Köyü eşsiz manzarası ve temiz havası ile yaşanılacak köyler arasında. Erzincan Refahiye Baloğlu Köyü halkı geçimini hayvancılık, tarım ve arıcılık ile sağlamakta. Köy yaz, kış 17 hanedir, Köyün ilçenin merkezine uzaklığı yürüme ile 2-3 saat araba ile 30 dakika sürmekte ve toplam 35 kilometredir.

Erzincan Refahiye Baloğlu Köyü Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Baloğlu Köyü

Sizde Refahiye Baloğlu Köyü‘ne ait Refahiye Baloğlu Köyü resimlerini, Refahiye Baloğlu Köyü fotoğraflarını, Refahiye Baloğlu Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri

Paylaş.

Yazar Hakkında

Erzincan'a ve Erzincanlı'ya dair paylaşmak istediğiniz ne varsa lütfen bize iletin. Beraber olmak ve haberdar olmak için buradayız. info@erzincanyasam.com

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.