Erzincan Refahiye Arpayazı Köyü (Bekolar)

1

Erzincan Refahiye Arpayazı Köyü, namı diğer Bekolar Köyü. Bekir ağa isimli bir ağa 93 harbi seferberliği sırasında İmranlı’ya bağlı Mustolar köyünden gelen günümüzde orta mahalle denilen yere yerleşerek bu köyü kurmuştur. Köy kurucusu olan Bekir ağanın çocukları Fedeyler, Taşbaşı, Kazım mahallelerine yerleşmişlerdir. Refahiye Arpayazı Köyü‘nün diğer ismi Bekir ağanın lakabı olan Beko’dan gelmektedir.

Toplam olarak 4 mahalleden oluşan Arpayazı Köyü (Bekolar) 15 hanedir, köyün ilçe merkezine uzaklığı tam olarak 8 kilometredir. Refahiye Arpayazı Köyü ahalisi geçimini hayvancılık, tarım ve arıcılık ile sağlıyor. Köy yeşil alanları ve bereketli toprakları ile köylüler için bulunmaz bir nimet. Arpayazı Köyü fotoğrafları ise yaz-kış tam kartpostallık.

Erzincan Refahiye Arpayazı Köyü (Bekolar) Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Arpayazı Köyü (Bekolar)

Sizde Refahiye Arpayazı (Bekolar) Köyü‘ne ait Refahiye Arpayazı Köyü resimlerini, Refahiye Arpayazı Köyü fotoğraflarını, Refahiye Arpayazı Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri

 

Paylaş.

Yazar Hakkında

Erzincan'a ve Erzincanlı'ya dair paylaşmak istediğiniz ne varsa lütfen bize iletin. Beraber olmak ve haberdar olmak için buradayız. info@erzincanyasam.com

1 Yorum

  1. Merhaba erzurum aşkale ilçesinde bulunan bekolar(ARDIÇYAYLA)köyü ile bir bağınız varmı o köyünde kurucusu bekir ağa yoksa kardeş köymüler

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.