Erzincan Refahiye Armutlu Köyü

0

Erzincan Refahiye Armutlu Köyü, Kemah’a bağlı Kerdere köyünden gelerek bir asır önce Kemahlı Sağır oğullarından satın alıp yerleşenler tarafından kurulmuştur. Refahiye Armutlu Köyü etrafındaki armut ağaçlarının çokluğundan dolayı bu ismi almıştır. Armutlu Köyü’nde jandarma karakolu ve tarım kooperatifi yoktur.

Refahiye Armutlu Köyü geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Güzel yeşili ve gölgesinde dinlenebileceğiniz armut ağaçlarının çokluğu ile bu köy gezi ve tatil için gidilebilecek yerler arasında. Ayrıca köyde arıcılıkta yapılmaktadır. Toplamda 7 hanelik bir nüfusa sahip olan Armutlu Köyü, Refahiye ilçesine tam 30 kilometre uzaklıktadır.

Erzincan Refahiye Armutlu Köyü Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Armutlu Köyü

Sizde Refahiye Armutlu Köyü‘ne ait Refahiye Armutlu Köyü resimlerini, Refahiye Armutlu Köyü fotoğraflarını, Refahiye Armutlu Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri

Paylaş.

Yazar Hakkında

Erzincan'a ve Erzincanlı'ya dair paylaşmak istediğiniz ne varsa lütfen bize iletin. Beraber olmak ve haberdar olmak için buradayız. info@erzincanyasam.com

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.