Erzincan Refahiye Alacatlı Köyü

0

Buraya Alacatlı isimli Kelkit’e bağlı küçük bir köyden gelenlerin yerleştikten sonra Alacatlı ismini verdikleri biliniyor. Erzincan Refahiye Alacatlı Köyü diğer köylerden farksız olarak geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamakta. Alacatlı Köyü muhtarı ile ilgili bir bilgimiz olmadığından aktaramamaktayız.

Refahiye Alacatlı Köyü’nde diğer köyler gibi yol, su, elektrik gibi faktörlerin bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Toplamda 30 hane olan köyün ilçe merkezine on beş dakika uzaklığı yani 12 km uzaklığı bulunmaktadır. Yeşilin ve dağ manzarasının iç içe olduğu Refahiye Alacatlı Köyü sakinleri süt, yumurta, süt ürünleri gibi ürünleri ilçe merkezinde satarak gelir elde etmekteler.

Erzincan Refahiye Alacatlı Köyü Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Alacatlı Köyü

Sizde Refahiye Alacatlı Köyü‘ne ait Refahiye Alacatlı Köyü resimlerini, Refahiye Alacatlı Köyü fotoğraflarını, Refahiye Alacatlı Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri

 

Paylaş.

Yazar Hakkında

Erzincan'a ve Erzincanlı'ya dair paylaşmak istediğiniz ne varsa lütfen bize iletin. Beraber olmak ve haberdar olmak için buradayız. info@erzincanyasam.com

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.