Deri Hastalığı Yüzünden Herkesten Saklanıyor

0

58 yaşındaki Çinli bir adam tedavisi olmayan bir deri hastalığına yakalandı. Bu hastalığa yakalandıktan sonra artık hiçbir sosyal hayatı kalmadı, kendini tamamen toplumdan soyutlayarak evine kapattı.

58 yaşındaki Li Xitian isimli hastanın derisinde ağaç kabuklarına benzeyen yaralar oluşunca insanlar kendisinden korkup kaçmaya başladı. Talihsiz hastalıktan dolayı insanların kendisinden kaçması sonucunda kendini tamamen eve kapatan hasta yıllarca bu hastalık için tedavi aradı ancak bu hastalığın tedavisini hiçbir yerde bulamadı.

Hastanın kendi en yakın komşuları dahil herkes bulaşıcı olabilir korkusu ile ondan kaçıyor. Doktorların şiddetli sedef raporu vermesine rağmen hiç kimse bu rapora aldırış etmeden talihsiz hastadan kaçıyor veya uzak durarak hiçbir diyalog kurmuyor. Bu hastalıktan dolayı bunalıma giren hasta, yıllardır evinin çevresine 4 duvar örerek içeriden hiç çıkmıyor.

Kabuk Adam lakabı takılan talihsiz hasta, bu hastalıktan ötürü kendini eve kapattığını ve hiç bir insanla herhangi bir şekilde konuşmadığını görüşmediğini belirtti. İnsanların kendisini görünce korkup kaçtıklarını, bu durumun onun ruhsal sağlığının da bozulmasına neden olduğunu sözlerine ekledi. Bugüne kadar hiç evlenmediğini ve bugünden sonra da  hastalığına tedavi bulunamadığı takdirde aynı şekilde eve kapanarak tek başına yaşamaya devam edeceğini de dile getirdi.

Doktorlar ise bu hastalık karşısında çaresiz bir durumda olduklarını açıkladılar.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.