Candy Crush Saga Activision Şirketine Satıldı

0

Mobil oyunlar inkar edilemez bir şekilde insanların hayatında çok önemli bir yere sahip oldu da diyebiliriz. Birkaç senelik dilim içerisinde yeni yeni oyunlar geliştirildi ancak şirketler daha iyisi için sürekli yarıştı. Mobil oyun geliştirme konusunda dünyanın en iyi şirketlerinden birisi olan King, bundan birkaç yıl önce devrim niteliğinde son derece eğlenceli ve akıl yürütme üzerine oyunlardan birisi geliştirdi diyebiliriz. Candy Crush Saga bildiğimiz gibi dünyanın en çok beğenilen ve en ilgi çekici mobil oyunlarından birisi olarak da dikkatleri çekti. Bugün ise çok büyük bir anlaşma ile oyunun el değiştirdiği üzerine bir haber geldi. Rakam yine oldukça büyük bir rakam.

Call of Duty, World of Warcraft gibi oyunların yapımcı şirketi olan Activision şirketi, oyunu çok ciddi anlamda büyük bir rakama satın alarak mobil ortamda da kullanıcılara erişme yolunda ticari bir atılım yaptı. Candy Crush Saga ne kadara satıldı? Yapılan anlaşma sonucunda oyunun tamı tamına 5.9 Milyar Dolar gibi bir ücret ile el değiştirdiği kesinleşti. Activision şirketi, bu oyunu almasında herhangi bir gelir elde etme amacı olmadığını doğruladı. Doğrudan mobil kullanıcılara bundan sonraki çıkarılacak mobil oyunların pazarlanması anlamında atılan ticari ve bir o kadar da akıllıca adımlardan birisi de diyebiliriz. Gerçekten akıllıca bir adım olduğunu da söylemek gerekir.

En büyük bilişim şirketleri dediğimiz zaman başta Microsoft, Google, Facebook ve Twitter şirketleri geliyor. Mark Zuckerberg, son dönemde özellikle satın aldığı projeler ile birlikte çok ciddi bir hareketlilik yaşadı. Instagram, WhatsApp gibi dünya genelinde popüler olan mobil uygulamaları satın alarak kullanıcılara daha iyi hizmetler sunmayı hedefleyen ünlü yazılımcı, birkaç senelik dilim içerisinde online ortamın en büyük projelerini çok daha hızlı bir şekilde bünyesine katma amacı içerisinde olacak. Konu ile alakalı olarak en yeni detaylar sitemizde sizlerle birlikte olacak. Bizi takip etmeye devam edin.

Paylaş.

Yazar Hakkında

2005 yılından bu yana Profesyonel içerik editörlüğü ve ajans proje geliştiricisi olarak görev almıştır. Teknoloji ve gündem konusunda deneyimlidir.

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.