Bedene ve ruha iyi gelen doğal ve şifalı taşlar

0

Doğal taşlar “metafizik” alanda sırrı hala çözülmemiştir. Doğanın özünden gelen doğal taşlar insanın hayatına gerek bedenen gerek ruhen olumlu bir etkisi olmuştur. Metafizik alanda uzman olan Rauf Atilla Polat “doğal taşlar” üzerine insan üzerindeki etkisini paylaştı. Peki hangi doğal taşlar, insanın üzerinde nasıl etki bırakıyor.

AKİT TAŞI

akik-tasi-ruhsal-taslar-0101

Doğal taşlar içerisinde en çok bilinen taştır. Akit taşı genel olarak karşımıza “tespih veya yüzük” çıkar. İnsan üzerindeki etkisi ise “nazara iyi gelen” taş olarak bilinir. Bereketi ve uğuru ruhen insana getiren taştır. Hormonal savunması vardır. Erkeklerde erkeklik bezini, kadınlarda yumurtalık alanını korur.

YEŞİM TAŞI

yesim-tasi-dogal-taslar-0101001

Yeşim taşı insanın bedenine dair iyi gelen taşlardan biri olarak bilinir. Bedensel olarak bağırsak rahatsızlığından oluşan ateşi düşürür.  Akıl sağlığını korur. Göz bozukluğuna birebir iyi gelen taştır. Kadınlarda ise doğum sancılarını azaltan taş olarak bilinir.

TURKUAZ TAŞI

turkuaz-tasi-dogal-taslar-010112

Turkuaz taşı bilinen doğal taşlardandır. İnsanın hem bedenine hem ruhuna iyi gelen etkileyici bir taştır. Turkuaz taşının en önemi özelliği panzehir taşımasıdır. Ve halk arasında “talih taşı” olarak da bilinir. Bedene iyi gelen özelliği ise: Tansiyonu düzenlemesi, kalp hastalığına iyi gelmesi. Ruha iyi gelen özelliği ise: Nazara birebir karşı koyan taştır. İnsandaki kaygıyı azaltan bir taştır. Bilinci genişleten bir taştır. Yazar olmak isteyen kişi bu taşı yanında taşımalıdır. Sebebi ise Hem konuşma alanında hem de yazma alanında yaratıcı ve üretken olmaya vesile olur.

ALEKSANDRİT TAŞI

aleksandrit-tasi-dogal-taslar-01011

Gülmek veya güldürmek isteyenler bu taşı yanında kullanmalıdır. Neşelendirici özelliğe sahip olan nadide taştır Aleksandrit taşı. Lakin gücü kısmidir ( Bir Cem Yılmaz değildir)

AMETİST TAŞI

ametist-tasi-dogal-taslar-010112

Ametist taşı bilinen taşlar içerisinde en fazla özelliği taşlardan biridir. Ametist taşının doğal taşlar içinde en güçlü olanıdır. Hem insan bedenine hem de insan ruhuna iyi gelen eşsiz taşlardan biridir. İnsan bedenine iyi gelen özellikleri: Strese, migrene, iştahsızlık, göz ağrısı, akciğer rahatsızlıklarına iyi gelen ametist taşıdır. İnsandaki bağışıklığı düzenleyen taştır. Kanı kirli olan insanların muhakkak bu taşı yanında tutmaları gerekir. İnsan ruhuna iyi gelen özellikleri: Beyin gücünü arttırır, beyine iyi gelir. Negatif enerjiyi insandan atar. Huzuru ve mutluluğu getirir. Kalbi korur.

APATİT TAŞI

apatit-tasi-dogal-taslar-010112

Apatit taşının kolyeli veya yüzük hali “safir taşına” benzer. Apatit taşının özelliği ise Hipertansiyon ve kekemelik gibi sıkıntılara iyi gelmesiyle bilinir.

AKUAMARİNE TAŞI

akuamarin-tasi-dogal-taslar-010112

Akuamarine taşı… Sinirlerine veya duygularına hakim olamayanlar bu taşı yanında taşımalıdır. Akuamarine taşı, duygulara sakinlik verir. Ve görüş yeteneğini müthiş şekilde arttırır.

ARAGONİT TAŞI

aragonit-tasi-dogal-taslar-0101252

Aragonit taşı… Şu ana kadar okuduğunuz taşlardan en şifalısıdır. Mucizevi özellikleri vardır. Allah’ın yarattığı nadide taşlardan biridir. Kemik erimesi, kemik hastalığına birebir iyi gelen taştır. Kas ve sinir hastalıklarına da iyi gelir. Mide ağrısı ve mide spazmlarına çok iyi gelir aragonit taşı. Eğer bir kemiğiniz kırılmışsa şifa açısından en güçlü olan taştır. Eğer kellik sıkıntınız varsa aragonit taşı size yardımcı olacaktır. Saçınız çıkmıyorsa azsa, seyrekse aragonit taşı etkisini gösterecektir. Yorgunluğu gideren bir taştır.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.