ABD Silah satışı ve iç savaşlar

0

ABD silah satışlarına tam gaz devam ediyor. Bu bağlamda aynı orantıda iç savaşlar da artıyor. Dünyanın bir çok bölgesinde iç savaşlar sürüyor. 2016 yılı nasıl bir yıldı? diye soracak olursak, insanlık ayıbı desek yeridir.

Dünyanın süper gücü ABD gibi bir devlet olunca, maalesef kendisi başta olmak üzere mazlumların kanını emen çok güçler çıkıyor karşımıza.

Hatırlarsanız ABD Başkanı Obama olunca, müslüman olduğu ve daha barışçıl bir yol çizeceği söyleniyordu. Evet bu sadece söylenti ve görüntüden ibarettir. Çizilmek istenen resimdi sadece. İşin gerçek boyutu ise rakamlarla ortada.

“Küresel çapta silah satışları 2015 yılında 9 milyar dolar azalarak 80 milyar dolara düştü. Silah satışının lider ülke ABD ise pazar payını arttırmaya devam etti. Obama yönetimi ise 8 yılda 278 milyar dolarlık silah satarak rekor kırdı.”

 
Obama döneminde ABD çok fazla işgal ve savaş yapmadı. Daha doğrusu yapmaya gerek duymadı. Müslüman devletlerde iç savaş çıkardı.
 
Böylece;
 
Savaş maliyetlerini kıstı ve kendi askerlerini muhafaza etmiş oldu,
 
Silah satarak gelir elde etti,
 
Eskiyen silah teknolojisinden kurtulmuş oldu.
Paylaş.

Yazar Hakkında

Erzincan'a ve Erzincanlı'ya dair paylaşmak istediğiniz ne varsa lütfen bize iletin. Beraber olmak ve haberdar olmak için buradayız. info@erzincanyasam.com

Bir yorum bırak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.